50/50-lotteriet

Köp våra populära 50/50 lotter!

Lotteriet där du i samband med varje hemmamatch kan vinna en kontantvinst.
Summan av sålda lotter delas lika mellan Broberg/Söderhamn och vinnaren. Nytt lotteri till varje hemmamatch!

Lotter finns att köpa hos:
Brobergs kansli
Coop Forum

Tempo (stan)

Hårtrimmarna
Gulf
ICA Alen Spelbutiken
Carolins Hårateljé
Vid matcherna

Lottpriset är endast 20 kr!!

Vinnande lott presenteras direkt efter matchen på Brobergs sociala medier och hemsidan 1-3 dagar efteråt.

Vinnare säsongen 2021/2022

DatumMatchVinst.nrVinstsumma
29 OktoberMotala14767900
31 OktoberFrillesås13055290
12 NovemberVästerås6367640
19 NovemberRättvik12326670
27 NovemberSandviken7059590
3 December Hammarby62110340
10 December Vetlanda 6207210
17 DecemberTellus 5856060
22 December Bollnäs124017490
05 JanuariEdsbyn9017320
10 JanuariVilla9345430
12 Januari AIK  966450

28 januari Vänersborg 1470 6980

9 februari Örebro 492 8170

19 februari Sirius 952 12250

27/2 AIK 324 11050

BROBERG/SÖDERHAMN reserverar sig för ev. felaktigheter ovan.

Huvudpartners